Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi, działające jako Instytucja Pośrednicząca, ogłosiło nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Osi priorytetowej I: Badania, rozwój i komercjalizacja wiedzy, Działania I.2: Inwestycje przedsiębiorstw w badania i innowacje, Poddziałania I.2.1:Infrastruktura B+R przedsiębiorstw.
Wnioski można składać od od 18.04.2017 do 28.04.2017 r.
Wnioski mogą składać:
– przedsiębiorcy;
– konsorcja przemysłowe z rolą wiodącą przedsiębiorcy.
W ramach Poddziałania I.2.1 mogą być dofinansowane projekty związane z tworzeniem, bądź rozwojem istniejącego zaplecza badawczo-rozwojowego, których produkty będą służyły do prowadzenia działalności innowacyjnej przedsiębiorstwa, w tym zmierzające do przekształcenia jednostki w centrum badawczo-rozwojowe.
Dotacje można otrzymać na:
– inwestycje w rzeczowe aktywa trwałe oraz wartości niematerialne i prawne, służące wytworzeniu lub unowocześnieniu infrastruktury badawczo-rozwojowej, wykorzystywanej do prowadzenia działalności innowacyjnej przedsiębiorstwa.
Warunkiem otrzymania dofinansowania jest przedstawienie przez wnioskodawcę planu prac badawczo-rozwojowych (B+R), które mają być prowadzone na wspieranej infrastrukturze.
Plan prac badawczo-rozwojowych musi zawierać co najmniej:
kompleksowy opis rodzaju i zakresu planowanych do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych;
opis zastosowania prac B+R w gospodarce, tj. w jakich obszarach gospodarki będą miały zastosowanie (wskazując na ich użyteczność);
zapewnienie wykorzystania infrastruktury badawczo-rozwojowej na odpowiednim poziomie, umożliwiającym jej utrzymanie oraz generowanie zwiększonych przychodów z działalności badawczo-rozwojowej, co najmniej w okresie trwałości projektu.
Plan prac B+R musi być spójny z opisem projektu i stanowi element wniosku o dofinansowanie.
Projekt musi być realizowany w granicach administracyjnych województwa łódzkiego.
W przypadku gdy przedmiotem projektu będzie przedsięwzięcie niezwiązane trwale z gruntem, za miejsce realizacji projektu uznaje się siedzibę Beneficjenta bądź miejsce prowadzenia przez niego działalności gospodarczej (weryfikacji dokonuje się na podstawie zapisów w dokumentach rejestrowych).
Dofinansowanie otrzymają wyłącznie projekty wpisujące się w co najmniej jedną z Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji określonych w „Wykazie Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji Województwa Łódzkiego oraz wynikających z nich nisz specjalizacyjnych” przyjętym Uchwałą nr 1195/16 Zarządu Województwa Łódzkiego z dnia
28 września 2016 r. zmieniającą Uchwałę nr 1281/15 Zarządu Województwa Łódzkiego z dnia 17 listopada 2015 r.
Maksymalna kwota dofinansowania projektu – 3 000 000 zł.
Maksymalny poziom dofinansowania projektu wynosi 35% całkowitych wydatków kwalifikowalnych i może ulec zwiększeniu:
– o 10 punktów procentowych – w przypadku ubiegania się o dofinansowanie średniego przedsiębiorstwa,
– o 20 punktów procentowych – w przypadku ubiegania się o dofinansowanie mikro- i małego przedsiębiorstwa.
ZAINTERESOWANYCH POZYSKANIEM DOTACJI ZAPRASZAMY DO KONTAKTU
ZLEĆ PRZYGOTOWANIE WNIOSKU – PODAJ DANE DO KONTAKTU – CZEKAJ NA KONTAKT DORADCY