Przedmiotem konkursu jest wybór do dofinansowania projektów wpisujących się w cel szczegółowy Działania 1.2 Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach realizowanego w ramach Osi Priorytetowej I. Nowoczesna gospodarka, t.j.: wzrost innowacyjności regionu poprzez zwiększenie liczby przedsiębiorstw zaangażowanych w prace B+R, jak również poprawę jakości infrastruktury badawczej wykorzystywanej dla działalności badawczo-rozwojowej.
Wniosek o dofinansowanie należy złożyć w terminie od 28.04.2017 do 22.06.2017
O dofinansowanie mogą ubiegać się:
Mikroprzedsiębiorstwa, Małe i Średnie Przedsiębiorstwa, Duże Przedsiębiorstwa
W konkursie Wnioskodawcy mogą składać wnioski o dofinansowanie i tym samym uzyskać wsparcie w ramach:
- 1 typu projektu „Tworzenie lub rozwój istniejącego zaplecza badawczo-rozwojowego w przedsiębiorstwach służącego ich działalności innowacyjnej”. Do wsparcia będą kwalifikowały się wówczas projekty, w ramach których Wnioskodawcy utworzą/rozbudują/zmodernizują infrastrukturę służącą prowadzeniu przez nich prac B+R.
- 2 typu projektu „Wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach”. Do wsparcia będą kwalifikowały się wówczas projekty, w ramach których Wnioskodawcy prowadzić będą prace przemysłowe i eksperymentalno – rozwojowe lub wyłącznie prace eksperymentalno -rozwojowe.
Minimalna wartość dofinansowania, o którą może aplikować Wnioskodawca to 200 000,00 PLN
Maksymalna wartość wydatków kwalifikowalnych dla poszczególnych typów projektu wynosi odpowiednio:
a) Typ 1 – 10 000 000,00 PLN (wartość obowiązująca na etapie wnioskowania),
b) Typ 2 – 5 000 000,00 PLN (wartość obowiązująca na etapie wnioskowania).
W przypadku 1 typu projektu maksymalny poziom dofinansowania wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu realizowanych w oparciu o art. 14 Rozporządzenia 651/2014 i Rozporządzenie RPI wynosi:
– 45 % kosztów kwalifikowalnych dla mikro oraz małych przedsiębiorstw,
– 35 % kosztów kwalifikowalnych dla średnich przedsiębiorstw
– 25% kosztów kwalifikowalnych dla dużych przedsiębiorstw.
Wnioskodawca, któremu będzie udzielana pomoc w oparciu o Rozporządzenie RPI, musi wnieść wkład finansowy w wysokości co najmniej 25% kosztów kwalifikowalnych, pochodzących ze środków własnych lub zewnętrznych źródeł finansowania, w postaci wolnej od wszelkiego publicznego wsparcia finansowego.
W przypadku 2 typu projektu maksymalny poziom dofinansowania wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu realizowanego w oparciu o poszczególne rozporządzenia wynosi:
a) w oparciu o art. 25 Rozporządzenia 651/2014 i Rozporządzenie z dnia 21 lipca 2015r.:
Maksymalne dofinansowanie po uwzględnieniu zwiększenia intensywności pomocy – intensywność pomocy w przypadku badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych można zwiększyć o 15 punktów procentowych (jednak nie więcej niż do 80% kosztów kwalifikowalnych), jeżeli wyniki projektu są szeroko rozpowszechniane podczas konferencji, za pośrednictwem publikacji, ogólnodostępnych baz bądź oprogramowania bezpłatnego lub otwartego,
b) w oparciu o art. 28 Rozporządzenia 651/2014 i Rozporządzenie z dnia 5 listopada 2015 r.:
– 50% kosztów kwalifikowalnych dla mikro, małych, średnich przedsiębiorstw.
Duże przedsiębiorstwa nie mają możliwości otrzymania wsparcia w ramach przedmiotowego artykułu i Rozporządzenia z dnia 5 listopada 2015 r.
ZAINTERESOWANYCH POZYSKANIEM DOTACJI ZAPRASZAMY DO KONTAKTU
ZLEĆ PRZYGOTOWANIE WNIOSKU – PODAJ DANE DO KONTAKTU – CZEKAJ NA KONTAKT DORADCY