Nabory wniosków Gospodarka o obiegu zamkniętym w MŚP z Polski Wschodniej
Gospodarka o obiegu zamkniętym w MŚP – Etapy I i II
Program ten ma na celu wspieranie przedsiębiorstw w Polsce Wschodniej w przechodzeniu na modele biznesowe bardziej przyjazne środowisku, promując zrównoważony rozwój i gospodarkę obiegu zamkniętego. Gospodarka o obiegu zamkniętym to koncepcja zmierzająca do racjonalnego wykorzystania zasobów i ograniczenia negatywnego oddziaływania na środowisko wytwarzanych produktów.
Wsparcie w ramach działania jest dwuetapowe i dotyczy przeprowadzenia audytu przedsiębiorstwa i opracowania modelu biznesowego GOZ-transformacji , a następnie jego wdrożenia.
CEL FINANSOWANIA: Wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z Polski Wschodniej w realizacji kompleksowych projektów na rzecz wdrożenia modelu biznesowego związanego z gospodarką o obiegu zamkniętym (GOZ-transformacji).
Miejsce realizacji projektu: Polska Wschodnia
Zasięg terytorialny projektu: Polska Wschodnia, obejmująca województwa: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie oraz mazowieckie (z wyłączeniem regionu warszawskiego stołecznego: m. st. Warszawa oraz powiatów grodziskiego, legionowskiego, mińskiego, nowodworskiego, otwockiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, warszawskiego zachodniego i wołomińskiego).
Dla kogo: Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) prowadzące działalność gospodarczą na terenie Polski Wschodniej.
Etap I – Opracowanie modelu biznesowego GOZ-transformacji
Cel konkursu: Celem pierwszego etapu konkursu jest wsparcie MŚP z Polski Wschodniej w opracowaniu modelu biznesowego GOZ-transformacji.
Start składania wniosków: 16 lipca 2024
Koniec przyjmowania wniosków: 3 kwietnia 2025
Maksymalne dofinansowanie: 92 218 PLN
Na co można otrzymać dofinansowanie: W ramach I Etapu działania 1.3 FEPW możliwe jest sfinansowanie zakupu usług doradczych świadczonych przez doradców zewnętrznych, niezbędnych do opracowania modelu biznesowego GOZ-transformacji. Dofinansowanie stanowi pomoc de minimis.
Jakie koszty kwalifikują się do dofinansowania? W etapie I kosztem kwalifikowalnym jest zakup usług doradczych niezbędnych do opracowania modelu biznesowego GOZ-transformacji. Przedsiębiorca może otrzymać maksymalne dofinansowanie w wysokości do 100% projektu, co oznacza, że nie jest wymagany wkład własny.
Etap II – Wdrożenie modelu biznesowego GOZ-transformacji
Cel konkursu: Celem drugiego etapu konkursu jest wsparcie MŚP z Polski Wschodniej w realizacji kompleksowych projektów na rzecz wdrożenia modelu biznesowego GOZ-transformacji.
Start składania wniosków: 13 czerwca 2024
Koniec przyjmowania wniosków: 19 grudnia 2024
Maksymalne dofinansowanie: 3 500 000 PLN
Na co można otrzymać dofinansowanie: W ramach II etapu Działania 1.3 FEPW możliwe jest sfinansowanie inwestycji oraz usług doradczych i szkoleniowych niezbędnych do wdrożenia zatwierdzonego przez PARP modelu biznesowego GOZ-transformacji.
Jakie koszty kwalifikują się do dofinansowania? W etapie II Działania 1.3 FEPW kosztami kwalifikowalnymi są w szczególności:
- Koszty usług doradczych niezbędnych do wdrożenia modelu biznesowego GOZ-transformacji.
- Nabycie albo wytworzenie środków trwałych innych niż nieruchomości zabudowane i niezabudowane.
- Nabycie oprogramowania i innych wartości niematerialnych i prawnych w formie patentów, licencji, know-how oraz innych praw własności intelektualnej.
- Koszty nabycia robót i materiałów budowlanych.
- Koszty usług szkoleniowych.
- Koszty promocji związane z wdrożeniem GOZ w przedsiębiorstwie.
Ile możesz otrzymać? Maksymalna kwota kosztów kwalifikowalnych projektu to 5 000 000 zł. Maksymalna kwota dofinansowania kosztów projektu to 3 500 000 zł. Wsparcie wyniesie do 85% wartości projektu, co oznacza, że Twój wkład to co najmniej 15% całkowitego kosztu projektu.