Zarząd Województwa Małopolskiego (dalej ZWM), za pośrednictwem Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie (dalej MCP) jako Instytucji Pośredniczącej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Małopolskiego na lata 2014 -2020 ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach 1 Osi Priorytetowej Gospodarka Wiedzy, Działanie 1.2 Badania i innowacje w przedsiębiorstwach, Poddziałanie 1.2.1 Projekty badawczo-rozwojowe przedsiębiorstw.
Wnioski można składać od dnia 31 marca 2017 r. (dzień otwarcia naboru) do dnia 31 sierpnia 2017 r. (dzień zamknięcia naboru).
Wnioski mogą składać :
- przedsiębiorstwa, w szczególności mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa,
- konsorcja przedsiębiorstw z udziałem mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw,
- konsorcja przedsiębiorstw z udziałem:
a) jednostek naukowych,
b) uczelni, w tym spółek celowych uczelni,
c) organizacji pozarządowych,
d) instytucji otoczenia biznesu.
Na co można otrzymać dofinansowanie?
W ramach niniejszego konkursu wsparciem objęte zostaną przedsięwzięcia dotyczące realizacji badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych, w tym linii demonstracyjnych i pilotażowych, walidacji, włącznie z uruchomieniem pierwszej produkcji i przygotowaniem do wdrożenia wyników prac B+R w działalności gospodarczej, ale już nie samego wdrożenia.
W zakresie wspieranych przedsięwzięć możliwe będzie:
- nabycie wyników badań lub prac rozwojowych, jeżeli celem przedsięwzięcia jest prowadzenie dalszych prac badawczo-rozwojowych, zmierzających do opracowania innowacyjnego rozwiązania w oparciu o prace B+R dotyczące nowych właściwości danej technologii lub możliwości jej zastosowania w nowych warunkach związanych z indywidualnymi potrzebami danego przedsiębiorstwa,
- przygotowanie prototypów doświadczalnych,
- tworzenie instalacji demonstracyjnych i pilotażowych,
- walidacja danego rozwiązania,
- uruchomienie pierwszej produkcji, która zawiera się w zakresie eksperymentalnych prac rozwojowych i oznacza pierwsze wdrożenie przemysłowe odnoszące się do zwiększenia skali obiektów pilotażowych lub do pierwszych w swoim rodzaju urządzeń i obiektów, obejmujące kroki następujące po uruchomieniu linii pilotażowej, w ramach której zawarta jest faza testowania, ale nie produkcja masowa lub działalność handlowa,
- wsparcie przygotowania wyników fazy badawczej do zastosowania w działalności gospodarczej (jako uzupełniający komponent projektu badawczego).
Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu
Maksymalny całkowity poziom dofinansowania wydatków kwalifikowalnych wynosi nie więcej niż:
W przypadku pomocy publicznej na studium wykonalności:
a) mikro i małe przedsiębiorstwa – 70%,
b) średnie przedsiębiorstwa – 60%,
c) pozostali beneficjenci – 50%.
Ppomoc dla MŚP na wspieranie innowacyjności: 50% – dotyczy wydatków związanych z uzyskaniem, walidacją i obrona patentów i innych wartości niematerialnych i prawnych (niezależnie do rodzaju badań i statusu przedsiębiorstwa).
Pomoc de minimis: Maksymalna intensywność pomocy de minimis wynosi 80% kosztów kwalifikowanych, z zastrzeżeniem, że intensywność pomocy de minimis nie może być wyższa niż wartości określone w § 26 Regulaminu konkursu, a w przypadku dofinansowania kosztów uzyskania, walidacji i obrony patentów i innych wartości niematerialnych i prawnych nie może być wyższa niż wartości określone w § 27 Regulaminu konkursu.
Minimalna wartość wydatków kwalifikowalnych w ramach projektu wynosi 100 000 zł.
Maksymalna wartość wydatków kwalifikowalnych w ramach projektu wynosi 25 000 000 zł.
ZAINTERESOWANYCH POZYSKANIEM DOTACJI ZAPRASZAMY DO KONTAKTU
ZLEĆ PRZYGOTOWANIE WNIOSKU – PODAJ DANE DO KONTAKTU – CZEKAJ NA KONTAKT DORADCY